پست ها

کتابخانه vuejs

vue.js یا فریمورک ویو یک فریمورک هست که با زبان جاوااسکریپت نوشته شده است. کاربرد بیشتر vue.js برای ایجاد رابط کاربری دلپذیرتر و راحت تر در وب سایت ها می‌باشد. بطوری که با استفاده از Vue.js میتوانید وب سایتی پیاده کنید که تک صفحه ای (اصطلاحا spa یا single page application) باشد. 

تک صفحه بودن یک وب سایت باعث میشود که برای درخواست های کاربران در یک وب سایت ، نیاز به ریفرش نباشد یعنی کاربر وقتی از سایت شما استفاده میکنند این احساس را داشته باشد که یک اپلیکیشن دسکتاپ نصب کرده است یا یک برنامه رو موبایل خود اجرا کرده است . 

ویژگی مشابهی که در فریمورک Angular.js هم وجود دارد.

امروزه، توسعه ی وب یکی از بزرگترین زمینه های تجارت آنلاین است که برای تمام برنامه نویسان اهمیت دارد چه برای پروژه های انفرادی و چه برای پروژه های بزرگتر و گروهی مهم و مورد مطالعه است . 

ابزارهای زیادی توسط برنامه نویس ها مورد استفاده و تست قرار میگیرد تا یک سیستم آنلاین پیاده سازی شود و در بین این آزمون و خطاها ، ابزارهایی هستند که سربلند بیرون می آیند و نشان میدهد که آنها واقعا عالی هستند . 


بررسی کتابخانه sweetAlert

 هشدار ها و یا همان alert ها در جاوااسکریپت یکی از مهم ترین عناصر ارتباط با کاربر و دریافت دستور میباشد.در این مطلب قصد دارم کتابخانه ای رو معرفی کنم که ما رو از اون حالت قدیمی و نسبتا زشت هشدار های جاوااسکریپت خارج میکنه و ظاهری مدرن رو به هشدار ها اعمال میکنه.

همونطور که دیدید این کتابخانه هفت حالت مختلف و زیبا رو برای ما فراهم میکنه.

1- نمایش متن تنها در هشدار

2- نمایش متن و توضیح در زیر

3- نمایش متن و توضیح به علاوه تصویر یک "تیک" (علامت check)

4- نمایش متن و توضیح به علاوه زمان خروج خودکار از هشدار

5- نمایش سوال ، علامت تعجب ، توضیح و دکمه ی های yes و no

6- همانند مدل ششم با این تفاوت که اگر no رو بزنید پیغامی مبتنی بر خطا در انجام عملیات ظاهر میشه

7- متن و توضیح به علاوه تصویر دلخواه


بررسی کتابخانه انگولار

پس از ظهور فن آوری AJAX شاهد پیدایش Web Application های بسیاری بودیم. بسیاری از برنامه نویسان اقدام به تولید وب سایتها و وب اپلیکیشنهای گوناگون با حال و هوای نرم افزارهای تحت ویندوز و یا دیگر سیستم های عامل نمودند. منظورم از حال و هوا refresh نشدن صفحات و یا عدم استفاده از post back ها میباشد که برای کاربران وب تجربه جدیدی بود و دیگر با هر کلیک نیاز نبود زمان زیادی برای لود شدن مجدد محتوا در بروزر صرف کنند. اتفاقی که پشت پرده روی میداد این بود که بروزرها تنها بخشهایی از صفحه که نیاز به بروزرسانی داشتند را از سرور درخواست میکرد و پس از دریافت با استفاده از javascript محتویات صفحه را آپدیت میکردند. در ابتدا بخشهای مورد نیاز کلاینت در سرور به HTML رندر میشدند و بعد برای کلاینت فرستاده میشدند. در گام بعدی برنامه نویسان بجای اینکه محتوا را در سرور به HTML تبدیل کنند داده خام را تنها از سرور میگرفتند و در سمت کلاینت اقدام به تولید HTML با استفاده از داده دریافتی میکردند.